راه کارگر نیوز
راه کارگر نیوز

سایت خبری راه کارگر
کارگری حقوق بشر و زندانیان سیاسی زنان دانشجویی ملی
کد خبر : 9279                   2018-03-12 14:46:31

تظاهرات در حمایت از مردم عفرین در تهران، کامیاران، سنندج، مریوان، ماکو و بوکان

تظاهرات در حمایت از مردم عفرین بعد از ظهر دوشنبه ۲۱ اسفند طبق فراخوان قبلی در چند شهر ایران تظاهراتی در حمایت از مردم عفرین و علیه تهاجم نظامی دولت ترکیه به این منطقه برگزار شد. تصاویری از تظاهرات در تهران، کامیاران، سنندج، مریوان، ماکو و بوکان منتشر شده است.
تظاهرات تهران مقابل سفارت ترکیه برگزار شد و تظاهرکنندگان که گفته می‌شود دانشجویان کرد هستند شعارهایی علیه اردوغان و در حمایت از کردها سر دادند.
در تظاهرات سایر شهرها شعارهای مشابهی سر داده شد.
گزارش هایی از حضور گسترده ماموران یگان ویژه در محل‌های تجمع معترضان در فضای مجازی منتشر شده است.این گزارش ها حاکی از حضور ماشین‌های آتش‌نشانی ماشین های آتش نشانی، گردش ماموران انتظامی و پلیس َضد شورش در خیابان‌هاست.
یکی از بازاریان رشت نیز در پیامی ویدیویی همبستگی خود را با مردم عفرین اعلام کرده است. او که بنری در حمایت از مردم عفرین در مغازه‌اش نصب کرده می‌گوید گرچه کرد نیست اما سرکوب مردم عفرین را محکوم می‌کند.
نزدیک به دو ماه است دولت ترکیه به بهانه «مبارزه با تروریسم» عملیات نظامی در عفرین (سوریه) را آغاز کرده است و کودکان و شهروندان بی‌دفاع هدف حملات نیروهای نظامی هستند. فراخوان‌دهندگان و شرکت‌کنندگان این تظاهرات به سکوت خبری رسانه‌های بزرگ و پرمخاطب دربرابر آنچه در عفرین می‌گذرد نیز معتزض اند.