راه کارگر نیوز
راه کارگر نیوز

سایت خبری راه کارگر
کارگری حقوق بشر و زندانیان سیاسی زنان دانشجویی ملی
کد خبر : 8512                   2017-01-04 13:41:03

بیانیه جمعی از فعالان لغو کار کودک و فعالین اجتماعی

بهنام ابراهیم زاده، سعید شیرزاد و بهنام موسیوند از فعالان حقوق کودک علاوه بر احکام سنگین صادره علیه شان بارها با برخوردهای غیر انسانی و غیر قانونی در زندان مواجه بوده اند.
اخیرا سعید شیرزاد در اعتراض به وضعیت ضدانسانی حاکم بر زندان رجایی شهر طی نامه ای به مسولین قضایی و سازمان زندان ها از تاریخ ۹۵/۹/۱۷ اقدام به دوختن لب های خود و اعتصاب غذا نموده است.
با گذشت بیش از ٣ هفته دچار ضعف و افت شدید فشار بوده و در وضعیت نامناسبی به سر می برد.
با وجود گزارش های مختلف در قالب اطلاعیه، نامه و مصاحبه های زندانیان از وضعیت و شرایط طاقت فرسا و غیرانسانی درون زندان ها که باعث از جان گذشتن محبوسین شده و آنان را وادار به اعتصاب غذا می کند و با اینکه طبق قانون مسئولیت سلامتی جسم و جان زندانیان و هم چنین عواقب ناشی از بی توجهی به وضعیت و مطالبات آنان بر عهده ی دستگاه قضا و سازمان زندان هاست، سئوال این است که چرا مسئولین در هیئت دولت، قوه قضائیه، سازمان زندان ها و دیگر نهادهای مسئول نسبت به این شرایط اسفبار پاسخ و اقدام شایسته ای انجام نمی دهند؟
ما با محکوم کردن فشار و برخوردهای غیرانسانی با زندانیان خواهان رسیدگی فوری به وضعیت و مطالبات بهنام ابراهیم زاده، سعید شیرزاد، بهنام موسیوند و همه ی فعالان اجتماعی در بند می باشیم، از آنان به عنوان فعالان حقوق کودکان حمایت کرده و تلاش های بی دریغ شان در راستای لغو کار کودک و بهبودی وضعیت جامعه را ارج می نهیم.
جمعی از فعالان لغو کار کودک و فعالین اجتماعی

اسامی به ترتیب حروف الفبا:
حسین آذرگشب - شعله اعلایی- آذرمیدخت الهی- مریم بهاری- مینا بهاری- نسرین بهتویی- مریم پناهی- یاشار پورخامنه- منوچهر تاکی- روزبه ثابت- نرگس خرمی- ناهید شقاقی- امید شفیعی- محسن طیبات- میلاد صفری- نوید فرشچی- محمد فرجی- آتنا فرقدانی- شیدا عسگری- افسانه عظیم زاده- بهرام علیزاده- سودابه کاظمی- مهسا گندم واش- مریم محمدی- ناهید محمدنژاد- امیر حسین میر بهاری- پروین نوبهار- پروین نخستین- اکرم نصیریان- محبوبه هرباسیان- اکبر یزدی
ادامه دارد...
ازاخبار روز