راه کارگر نیوز
راه کارگر نیوز

سایت خبری راه کارگر
کارگری حقوق بشر و زندانیان سیاسی زنان دانشجویی ملی
کد خبر : 8508                   2017-01-02 10:14:44

تجمع مقابل زندان اوین در حمایت از آرش صادقی و سایر زندانیان اعتصابی

تجمع مقابل زندان اوین در حمایت از آرش صادقی و سایر زندانیان اعتصابی
خبرگزاری هرانا – صبح امروز، جمع کثیری از فعالین و شهروندان در حمایت از آرش صادقی در هفتاد و یکمین روز از اعتصاب غذای اعتراضی اش و دیگر زندانیان در اعتصاب، مقابل زندان اوین تجمع اعتراضی تشکیل دادند. از سوی دیگر آقای صادقی به دلیل وخامت حالش صبح امروز به بهداری منتقل شده است. .
به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، صبح امروز سیزدهم دی ماه، بصورت خودجوش، تعداد پرشماری از شهروندان و کنشگران مدنی مقابل زندان اوین در حمایت از آرش صادقی و سایر زندانیان اعتصابی، تجمع اعتراضی تشکیل دادند.
منابع حاضر در این تجمع به هرانا گفتند ماموران امنیتی با جمع آوری پلاکاردهای حمایت از آرش صادقی و سایر زندانیان اعتصابی از دست شرکت کنندگان، آنها را به سمت بزرگراه چمران مشایعت و متفرق کردند.
این تجمع درحالی برگزار شد که آرش صادقی زندانی سیاسی بند هشت زندان اوین در هفتاد و یکمین روز از اعتصاب غذا، صبح امروز حدود ساعت ۶ صبح به دلیل تپش قلب، تنگی نفس و افت فشار شدید «۶ روی ۵» و همچنین بالا آوردن سه نوبت خون به بهداری این زندان منتقل شد.
آقای صادقی به التهاب ریه شدید نیز مبتلا شده و مدام سرفه میکند. پزشکان به شدت از وضعیت وی ابراز نگرانی کرده اند و گفته اند خطر مرگ او وجود دارد.
آرش صادقی در هفتاد و یکمین روز از اعتصاب غذا، از مشکلاتی همچون: افت فشار شدید، کاهش وزن شدید و لاغری مفرط، تپش قلب و وضعیت خطرناک قلبی، تنگی نفس، حالت تهوع، بالا آوردن لخته خون و در مقاطعی خون، غلظت خون بالا و خطر ایست قلبی، خطر به کما رفتن در اثر قند خون بالا، مشکلات کلیه و همچنین احتمال سوراخ شدن معده وی و احتمال خونریزی معده در خواب و خطر به کما رفتن و حتی فوت آرش صادقی، بریده بریده گفتن کلمات، پوسته پوسته شدن پوست بدن، بی خوابی رنج می برد که همگی از عوارض اعتصاب غذاست.