راه کارگر نیوز
راه کارگر نیوز

سایت خبری راه کارگر
کارگری حقوق بشر و زندانیان سیاسی زنان دانشجویی ملی
کد خبر : 8418                   2016-11-05 16:15:14

تجمع اعتراضی بیش از 500کارگر معدن ذغال سنگ طرزه نسبت به عدم پرداخت4ماه حقوق!

صبح امروز15آبان،بیش از 500کارگر معدن ذغال سنگ طرزه در اعتراض به معوقات مزدی خود مقابل ساختمان اداری این معدن در شاهرود تجمع کردند.
به گزارش15آبان ایلنا،کارگران معادن ذغال سنگ طزره با اعلام این گفتند: صبح امروز شنبه ( 15 آبان ماه) بیش از 500 نفر از همکاران شیف صبح آن‌ها در محوطه این واحد معدنی تجمع اعتراضی برپا کردند.
این کارگران افزودند: بیش از هزار کارگر هستیم که چهارماه است مزد پرداخت نشده طلبکاریم و تا این لحظه با وجود برپایی چند نوبت اجتماع اعتراضی و مراجعه به مسئولان مربوطه هیچ تغییری در شرایط ما ایجاد نشده است.
طبق اظهارات کارگران طزره، کارفرما در تجمعات قبلی با حضور در جمع معترضان به آنان وعده داده بود که در صورت تامین مالی بخشی از طلب مزدی آنها را پرداخت خواهد کرد اما ظاهرا چون خریداران ذغال سنگ هنوز به تعهدات مالی خود در برابر کارفرما عمل نکرده‌اند هنوز آنها بستان‌کارند.
کارگران معدن طزره با یادآوری اینکه محل کار آنها یکی از معادن البرز شرقی محسوب می‌شود، افزودند: در حال حاضر بابت دستمزد تیر ، مرداد، شهریور و مهر ماه طلبکارند این در حالی است که کارگران دستمزد خرداد ماه خود رابا تقریبا چهار ماه تاخیر در پنجم مهرماه دریافت کرده اند و ماه جاری هم خبری از پرداخت دستمزد خرداد ماهمان نیست.
همچنین به نقل از کارگرانی که در اجتماع اعتراضی امروز شرکت دارند از قرار معلوم با وجود آنکه مدیر معدن منطقه طزره در جمع معترضین حاضر شده و وعده پی گیری مطالبات آنان را داده است اما همچنان اعتراض کارگران ادامه دارد.