راه کارگر نیوز
راه کارگر نیوز

سایت خبری راه کارگر
کارگری حقوق بشر و زندانیان سیاسی زنان دانشجویی ملی
کد خبر : 6949                   2014-09-12 11:42:16

درخواست مادر غنچه قوامی از بازیکنان تیم ملی والیبال


بیدارزنی: مادر غنچه قوامی به‌تازگی در صفحه‌ای با نام «مادر غنچه» دل نوشته‌ها و نگرانی‌های خود و خانواده‌اش را در رابطه با روزهای سختی که مجبور هستند بار در بند بودن دخترشان را تحمل کنند؛ می‌نویسد.
دختری که تنها به دلیل خواست برحق خود «حق ورود زنان به استادیوم برای تماشای بازی والیبال» بیش از ۷۶ روزاست که در زندان اوین است.
مادر غنچه قوامی به‌تازگی در مطلبی در این صفحه از بازیکنان تیم ملی والیبال برای آزادی دخترش کمک و هم یاری خواسته است.
مادر غنچه، سوسن مشتاقیان دراین‌ارتباط می‌نویسد: «دختر نازم امروز ٧۵روزه که جات کناره من و بابا تو خونه خالیه. دوباره بلندقامتان تیم موردعلاقه‌ات افتخار آفریدند. نمی‌دو نی چقدر دلم می‌خواست کنارم بودى با خنده‌ها و تشویقات به من جان تازه‌ای می‌دادی کاش این بچه‌های باغیرت می‌فهمیدند تو براى دیدن بازیهاشون چه بهاى سنگینى پرداختى به قیمت تنهایى دل‌شکستگی و بغضى که نمیتونه فریاد بزنه چرا؟عزیز دلم کاش از پشت دیوارهاى بلند سنگى زندان صدات رو می‌شنیدند و به یاریت می‌آمدند. می‌دانم حالا آن‌ها هم می‌دانند مادرى غمگین با چشمانى اشک‌بار نظاره‌گر موفقیت‌های پی‌درپی آن‌هاست. اى قهرمانان پهلوانى کنید و یک‌صدا و همقدم دخترم را به آغوشم برگردانید.»
قوامی که روز سی‌ام خردادماه برای تماشای بازی والیبال ایران و ایتالیا در مقابل ورزشگاه آزادی حضور یافته بود، به همراه جمع دیگری از زنان دستگیر و به بازداشتگاه وزرا منتقل شد.
او همانند باقی زنان متقاضی حضور در سالن مسابقات والیبال، در همان روز با اخذ تعهد و توقیف وسایل شخصی‌اش آزاد شد، اما روز ۹ تیر که برای پس گرفتن لوازم شخصی‌اش به بازداشتگاه وزرا مراجعه کرد، بار دیگر بازداشت و به یکی از بندهای امنیت زندان اوین منتقل شد.
ماموران در همان روز منزل این دختر ۲۵ ساله را تفتیش کردند و او از آن زمان تا امروز همچنان در بازداشت به سر می‌برد.
غنچه قوامی ۷۶ روز را در سلول انفرادی گذرانده و باوجود پایان یافتن بازجویی‌های وی، چند روز پیش قرار بازداشت او برای دو ماه دیگر تمدیدشده است و او اکنون در بند ۲ الف زندان اوین است.