راه کارگر نیوز
راه کارگر نیوز

سایت خبری راه کارگر
کارگری حقوق بشر و زندانیان سیاسی زنان دانشجویی ملی
کد خبر : 6526                   2014-03-04 00:12:53

قتل دو دانشجو ی د ختر در همدان و ارومیه

"تردیدی در قتل فرزندمان نداریم"
پس از آنکه پیکر بی جان یک دانشجوی کُرد در یکی از خوابگاه های دانشگاه ارومیه پیدا شد، خانواده اش خبر از قتل فرزندشان می دهند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روز، صبح روز شنبه ۱۰ اسفند، جنازه یک دختر دانشجوی کُرد به نام "شیدا حاتمی" در "خوابگاه نازلوی" دانشگاه ارومیه یافت شده است.
این دانشجوی کُرد ۲۴ ساله اهل روستای "نوی" منطق مرگور ارومیه بوده و در رشته مهندسی کشاورزی در این دانشگاه مشغول به تحصیل بوده است. در حال حاضر جنازه شیدا حاتمی برای بررسی بیشتر به پزشکی قانونی شهر ارومیه منتقل شده است.
منبعی نزدیک به خانواده شیدا حاتمی به NNSROJ گفت که آثار ضرب و شتم بر روی گردن و چند عضو دیگر شیدا مشهود بوده و برای مسئولان پزشکی قانونی مسجل شده است که وی به قتل رسیده است.
به گفته این منبع خانواده این دانشجو هرگونه نظری را در خصوص خودکشی فرزندشان رد کرده و اعلام کرده اند که تردیدی در خصوص قتل فرزندشان ندارند و از طریق وکیل خود این موضوع را پیگیری خواهند کرد.
قتل شیدا حاتمی اولین مورد از قتل و مرگ مشکوک دختران دانشجو در دانشگاه های ایران نیست.
پیش از این نیز و در شامگاه هجدهم مهرماه جنازه سحر چوینی، دختر دانشجوی کُرد، در اتاقش در خوابگاه دانشگاه علوم پزشکی همدان در حالت حلق آویز پیدا شده بود.
دو روز پس از مرگ مشکوک این دانشجوی کُرد شماری از دانشجویان کُرد و غیر کُرد دانشگاه علوم پزشکی همدان با برگزاری تجمع از مسئولان دانشگاه خواسته بودند که درباره چگونگی مرگ این دختر دانشجوی کُرد توضیح بدهند.
جنازه این دانشجوی کُرد روز سه شنبه ۲۳ مهر، با حضور خانواده و تعدادی از فعالان فرهنگی ،دانشجویی و زنان شهر مریوان به خاک سپرده شد.