راه کارگر نیوز
راه کارگر نیوز

سایت خبری راه کارگر
کارگری حقوق بشر و زندانیان سیاسی زنان دانشجویی ملی
کد خبر : 6320                   2013-12-17 13:29:44

ادامه تجمع دانشجویان دانشگاه هنر برای استعفای رییس دانشگاه

دانشجویان دانشگاه هنر ساعت 13 امروز سه شنبه 26 آذر ماه رو به روی ساختمان حوزه ریاست دانشگاه دست به تجمع زدند و خواستار استعفای سعید کشن فلاح رئیس این دانشگاه شدند.

به گزارش آینده، در این تجمع شعارهایی چون "رئیس بی لیاقت استعفا استعفا" و نیز شعارهایی علیه رییس حراست دانشگاه سر داده شد و دانشجویان معترض خواستار برچیده شدن فضای امنیتی در دانشگاه شدند. طبق گزارش ها از صبح امروز فضای امنیتی سنگینی بر دانشگاه حاکم شده بود و به انحا مختلف از تلفن گرفته تا احضار، دانشجویان تهدید شدند تا دست به اعتراض نزنند. حتی در حین تجمع نیز توسط مامورین حراست برای ایجاد ارعاب از تمام دانشجویان فیلم و عکس گرفته شد.

تجمع امروز در ادامه تجمع روز شنبه 23 آذر شکل گرفت و دانشجویان همچنان برخواسته خود که استعفای رییس دانشگاه است پافشاری می کنند. در تجمع روز شنبه نامه ای خطاب به دکتر فرجی دانا وزیر علوم تحقیقات و فناوری قرائت شد که در آن دانشجویان خواستار حضور کمیته ای از وزارت علوم برای بررسی وضعیت دانشگاه، برکناری رییس فعلی و انتخاب رئیسی جدید از میان اعضای خوشنام هیئت علمی دانشگاه شده بودند. این نامه در تجمع امروز نیز قرائت شد و به امضای دانشجویان رسید.

همچنین دانشجویان و نمایندگان آنها تاکید کردند تا رسیدن به مطالباتشان دست به اعتراض خواهند زد و در صورتی که این امر تحقق پیدا نکند کلاس های درس را تعطیل نموده و از حضور در امتحان ها خودداری خواهند کرد.