راه کارگر نیوز
راه کارگر نیوز

سایت خبری راه کارگر
کارگری حقوق بشر و زندانیان سیاسی زنان دانشجویی ملی
کد خبر : 6178                   2013-10-26 14:47:01

حبیب اله گلپری پور اعدام شد

اخبار روز: خبرگزاری فرات، گزارش کرده است که صبح امروز (شنبه) خانواده حبیب‌الله گلپری‌پور, زندانی سیاسی کرد به زندان مرکزی اورمیه مراجعه کردند و مسئولین این زندان بطور رسمی به آنها ابلاغ کردند که حکم اعدام گلپری‌پور اجرا شده است.

بنا به گزارش‌ این خبرگزاری, صبح امروز مادر حبیب‌الله گلپری‌پور همراه بستگان وی به زندان مرکزی اورمیه مراجعه کردند و وضعیت «گلپری‌پور» را جویا شدند. مسئولین زندان مرکزی اورمیه هم به مادر گلپری‌پور گفته‌اند که حکم اعدام فرزندشان اجرا شده است و گفته‌اند به سردخانه آن شهر مراجعه کنند. مادر گلپری پور به سردخانه شهر اورمیه مراجعه کرده ولی مسئولین آنجا پاسخی مشخص به آنها نداده‌اند, لذا مجبور شده‌اند به مقابل زندان اورمیه بازگردند. اما مسئولین این زندان همچنان پاسخی شفاف در مورد مسئله به آنها نمی‌دهند, لذا همچنان مقابل درب آن زندان منتظر هستند. شایان ذکر است که همبندیان گل‌پری‌پور اعدام وی را هم تأیید کرده‌اند, اما باید همچنان منتظر شفاف‌شدن مسئله صحت اعدام گلپری‌پور شد. این همبندیان گفته‌اند حبیب‌الله گلپری‌پور را در تقریبا ساعت ۱۱ الی ۱۲ شب برای اعدام برده‌اند و در این حین گلپری‌پور سرود «ای‌رقیب» را مدام خوانده است. پدر و مادر گلپری‌پور گفته‌اند که مسئولین زندان خبر اعدام گلپری‌پور را رسما به آنها ابلاغ کرده‌اند, اما همچنان منتظر روشن‌شدن صحت این قضیه هستند.

زندانی سیاسی کرد حبیب‌الله‌ گلپری‌پور ساعت ۹ صبح دیروز جمعه‌ سوم آبانماه به‌ سلول انفرادی زندانیان اعدامی منتقل شد.

گفته‌ می‌شود حبیب الله‌ گلپری پور پس از مدتها توانسته‌ بود تقاضای اعاده‌ دادرسی خود را بدست مقامات قضایی برساند اما مسئولین اطلاعاتی و امنیتی قصد داشتند پیش از آنکه‌ تقاضای وی مورد بررسی قرار گیرد حکم اعدامش را اجرا کنند.

گلپری پور در مهرماه سال ۱٣٨٨ توسط نیروهای اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران در مهاباد دستگیر شد و به دلیل فعالیت سیاسی در زندان های سنه، کرماشان و اورمیه تحت وحشیانه ترین شکنجه ها قرار گرفت.

این زندانی سیاسی به اتهام عضویت در حزب حیات آزاد کردستان و سازماندهی مادران صلح در مهاباد از سوی شعبه یک دادگاه انقلاب این شهر به اعدام محکوم شد.

وی که در زندان اورمیه بسر می بُرد و دستکم دو بار دست به اعتصاب غذای طولانی مدت زده بود دو سال پیش بطور ناگهانی به بند عمومی زندان سمنان منتقل شد و پس از بارها تهدید به اجرای حکم اعدام بار دیگر به زندان اورمیه بازگردانده شد.