راه کارگر نیوز
راه کارگر نیوز

سایت خبری راه کارگر
کارگری حقوق بشر و زندانیان سیاسی زنان دانشجویی ملی
کد خبر : 6177                   2013-10-26 14:44:14

حکومت ایران صبح امروز شانزده نفر از زندانیان زندان زاهدان را به تلافی کشته شدن مرزبانان خود در سراوان به قتل رساند ...

انتقام جویی وحشیانه از زندانیان شانزده نفر در زاهدان اعدام شدند اخبار روز: جمهوری اسلامی در یک انتقام جویی وحشیانه، صبح امروز شانزده نفر را در زندان همدان در واکنش به کشته شدن مرزبانان خود در سراوان به قتل رساند. دادستان زاهدان این قتل عام را «پاسخ دندان شکن قضا به اشرار» خوانده است.

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی زاهدان مدعی شده است ۱۶ نفری که امروز در زندان زاهدان اعدام شدند، در حوادث تروریستی اخیر سیستان و بلوچستان نقش مستقیم داشتند.

محمد مرزیه در گفتگو با خبرنگار مهر در زاهدان گفت حکم اعدام شانزده نفر فوق در مراجع عالی قضایی به تایید رسیده بود اما بنا بر دلایلی اجرای حکم آنها به تعویق افتاده بود که صبح امروز به مرحله اجرا گذاشته شد. عضو شورای تامین استان با بیان اینکه پاسخ دستگاه قضا به معاندان و دشمنان نظام و همچنین افرادی که سعی بر هم زدن امنیت و وحدت در این استان را دارند دندان شکن و کوبنده خواهد بود اظهار داشت: پیش از این به افراد مغرض و گروهک های معاند و افرادی که سعی دارند در وحدت میان شیعه و سنی لطمه و خدشه وارد کنند هشدار داده شده بود و باری دیگر اخطار داده می شود هر اقدام نسنجیده ای که منجر به ریخته شدن خون مردم بی گناه و نیروهای نظامی شود پاسخ متقابل خواهد داشت.

وی اعدام ۱۶ نفر از به گفته ی وی اشرار و معاندان نظام را پاسخ دندان شکن و پیامی آشکار برای دشمنان این مرز و بوم و مخلان امنیت در استان عنوان کرد و گفت: دستگاه قضایی و نهادهای امنیتی و نظامی بیش از پیش و با عزمی راسخ پاسخ دندان شکنی به عاملان این جنایت و در آینده ای نزدیک خواهند داد.